Başbakan'dan TEOG açıklaması
SİYASET / 3.11.2017 / Görüntülenme: 278

Başbakan Yıldırım,  Erzincan Üniversitesi 2017-2018 akademik yıl açılışı ve fahri doktora tevcih töreninde konuştu. Başbakan Yıldırım, TEOG'un yerine gelecek olan yeni sistemin 1-2 gün içinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından açıklanacağını söyledi.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

81 ilimize en az bu kadar hizmet yaptık. Üinversite büyüdükçe, şehir büyüdükçe Türkiye büyüyor, Türkiye kalkınıyor. Durmadan yorulmadan güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz. Erzincan Üniversitesi'nden Türkiye'nin geleceğine damga vuracak nice bilim, kültür, siyaset adamları yetişmeye devam edecek. Bu uğurda çaba gösteren üniversitemizin saygıdeğer hocalarına, yöneticilerine ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 2018-2019 için üniversite giriş sisteminde bazı yenilikler yapıldı. Sınav basitleştirildi. Eskiden 76 üniversite vardı, şimdi 186 üniversite var. Liselerden mezun olanların sayısı neredeyse üniversiteye gireceklerin sayısına yaklaştı.

TEOG SONRASI YENİ SİSTEM

TEOG diye bilinen ortaokuldan liseye geçiş için bir sistem vardı. Bu sistemde de bir değişikliğe gidiyoruz. Bu seneden itibaren uygulayacağız. Bunun son şekli verildi, MEB, uzmanlar, hocalarımızın görüşleri, ilgili STK'ların görüşleri dikkate alınarak çerçeve çizildi. 1-2 gün içinde Milli Eğitim Bakanımız bunu kamuoyu ile paylaşacak.

YILDIRIM, HAVALİMANINDA VATANDAŞLARA SESLENDİ

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da havalimanında vatandaşlara seslendi. Yıldırım, "Mevcut hastanenin yanına 250 yataklı yeni bir blok yapılıyor. Yetmez, mevcut aşağıda merkezdeki hastanenin yerine de 600 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Böylece Erzincan sağlığın da merkezi haline geliyor" dedi.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Bugün Erzincan'a yine müjdelerle, yine yeni yatırımlarla beraber geldik. Yalnız gelmedik. Yiğit hemşehrilermiz, Erzincanlılar burada. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin.

KEMAH, İLİÇ, KEMALİYE DOĞALGAZLA BULUŞACAK

15 yıldır ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalılıyoruz. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik.

Artık Türkiye kendi otomobilini de yapacak. Bunun da kararını verdik. Yıllardır kriz tellallığı yapanlar, biz yapamayız diye konuşanlar artık hiçbir mazeret bulamayacak. Yerli otomobil Türk mühendisinin akıl ve alın teri ile üretilecek. AK Parti 15 yıldan beri 20 bin kilometre yeni bölünmüş yol yaptı. Milletimize hayırlı uğurlu olsun.

TOKİ, 11 BİN KONUT YAPTI ERZİNCAN'A

Mevcut hastanenin yanına 250 yataklı yeni bir blok yapılıyor. Yetmez, mevcut aşağıda merkezdeki hastanenin yerine de 600 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Böylece Erzincan sağlığın da merkezi haline geliyor.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.