Yıldırım, Konya gözden kaçırılmamalı
EKONOMİ / 4.11.2017 / Görüntülenme: 233

Cumhurbaşkanı ve Türkiye’deki önemli holding temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantında yerli otomobili yapacak firmalar açıklandı. İmzaların atıldığı toplantı çıkışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobilin 2021’de trafiğe çıkacağı sözünü verdi. Yerli otomobil noktasında atılan adımı yazılı bir açıklama ile değerlendiren ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, yapılacak olan yerli otomobil ve ortak girişim ortaklığını tüm ASKON ailesi olarak destekleyeceklerinin altını çizdi. Yıldırım, yerli otomobilin bir ‘devrim’ niteliğinde olacağını, tüm Türkiye’yi heyecanlandırdığını belirtti.

İŞ DÜNYASINI HEYECANLANDIRAN HABER

Yıldırım açıklamasında, “Uzun süredir gündemimizde olan yerli otomobille ilgili somut adım atıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da özel hassasiyet gösterdiği yerli otomobil noktasında atılan bu adım hepimizi heyecanlandırdı. Geç kaldığımız bir üretimi sonunda gerçekleştiriyoruz. Bu büyük bir gurur. ASKON olarak gereken her türlü desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

KONYA GÖZDEN KAÇMAMALI

Yerli otomobil noktasında Konya’nın gerek üretim yeri gerek tedarik yeri anlamında gözden kaçmaması gereken bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Yıldırım, “Konya otomotiv yedek parça üretiminde Türkiye’nin göz bebeği. Dünya markalarına parça tedarik eden şehrimiz, yerli otomobil noktasında da üzerine düşeni yapacaktır. Üretim yeri olarak da yakışan şehir Konya’dır. TÜMOSAN gibi bir gururu bünyesinde barındıran şehrimiz, yerli otomobilin de üretileceği yer olmalıdır” diye görüş belirtti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.