Ünlü sanatçı Konya’daydı
EĞİTİM / 19.5.2018 / Görüntülenme: 197

Selçuk Üniversitesi’nin daveti üzerine Konya’ya gelen Türk sinemasının efsane sanatçısı uzman biyolog Ediz Hun, Güzel Sanatlar Fakültesini ziyaret etti. Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı V. Prof. Dr. Mehmet Okka ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Dalkıran tarafından karşılanan Hun, fakülteyi gezerek öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Atölyeleri de ziyaret eden Ediz Hun, resim bölümü öğrencileriyle bol bol sohbet etti. Hun; “Konya ziyaretim çerçevesinde de özellikle buraya gelip görmek istedim. Bu kapsamda Konya’ya daha önceki ziyaretlerim esnasında tanışarak dostluk kurduğum Dekan Prof. Dr. Mehmet Okka ve yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Dalkıran ile Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Tugay’a bu ziyarete vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Ekip çok çalışkan ve motivasyonları üst düzeyde. İnanıyorum ki ilerleyen süreçte sanat adına çok daha güzel

faaliyetler gerçekleştirecekler. Öğrencilerin de çok başarılı olduğunu gördüm. Özellikle 3. sınıfların atölye derslerine ait çalışmalarına baktığımda son sınıf olmamalarına rağmen profesyonelliğe doğru ilerleyen özgün etkiler gözlemledim. Bunları resim alanına uzak olmayan birisi olarak söylüyorum. Zira babam da bir ressamdı. Doğal olarak kendisinden kültürlendim. Burayı gerçekten çok beğendim ve pozitif enerjisini ilk görüşte aldım. En kısa sürede eşimle birlikte tekrar gelmek ve daha detaylı gezmek istiyorum” dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı V. Prof. Dr. Mehmet Okka, “Kıymetli sanatçı ve bilim insanı Ediz Hun’u hem üniversitemizde hem de fakültemizde ağırlamaktan büyük onur duyduk. Kendisinin fakültemiz ile ilgili söylediği güzel düşünceler ise bizi ayrıca mutlu etti. Kendilerini üniversitesinde ve fakültemizde görmekten her zaman mutluluk duyacağız” diye konuştu.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.