Filistin’e insani yardım kampanyası
YAŞAM / 23.5.2018 / Görüntülenme: 176

İsrail'in Gazze'de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı nedeniyle Filistin'de can ve mal kaybının şiddetini artırarak devam etmesi, Türkiye’yi harekete geçirdi. T.C. Başbakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan yardım kampanyası ile ilgili genelge, resmi gazetede yayımlandı. Konuyla ilgili Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

“İsrail'in Gazze'de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı nedeniyle Filistin'de can ve mal kaybının şiddetini artırarak devam ettiği, Filistin halkının büyük bir kısmı açlık, susuzluk ve sağlık problemleriyle mücadele ettiği, Ülkemizin, halkımızın da beklentileri doğrultusunda; dost ve kardeş Filistin halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla gerekli her türlü yardım ve desteği sağlamak üzere; Başbakanlık tarafından bir yardım kampanyası başlatıldığına dair 2018/10 sayılı Başbakanlık Genelgesi, 18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Halkımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, meslek oda ve birlikleri ile yerel basınımız tarafından bir insanlık görevi olan yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteği vereceklerine inancımız sonsuzdur.”

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.